Aktualności
Data dodania: 25 października 2017
Autor: zgj

Fotosprint Olsztyńsko Mstowski 2017 rozstrzygnięty.


Fotosprint Olsztyńsko Mstowski 2017 rozstrzygnięty.

Ciężkie zadanie stało przed komisją wybierającą trzy najlepsze zdjęcia tegorocznych Otwartych Mistrzostw w Fotografowaniu „Fotosprint 2017”. Jacek Bonecki (fotograf orkiestra – od Rajdu Dakar po reklamę) i Arek Ławrywaniec (Prezes Okręgu Śląskiego ZPAF) musieli je wybrać z ponad 200 zdjęć, wykonanych na terenie gminy Olsztyn i Mstów (po jednym z gminy). Zdjęcia wykonane różnym sprzętem (dopuszczone były zdjęcia z telefonów komórkowych), różnymi technikami, na różne sposoby odpowiadały na zadany na starcie temat, którym były „Jurajskie nastroje”. Autorzy wykonanych w ciągu 6 godzin zdjęć, pokazywali pejzaże, zdjęcia reporterskie, portrety osób i np. zdjęcia o podwójnej ekspozycji, czyli zdjęcie na zdjęciu.

Jurorzy komentując pojawiające się metodą losową na ekranie zdjęcia, zwracali uwagę na technikę, tematykę, kompozycję i kadrowanie zdjęć. Były to więc dla uczestników wspaniałe warsztaty fotograficzne.

Ostateczny wybór odbywał się z pośród 7 zdjęć. Tytuł „Mistrza Jury w fotografowaniu” zdobyła Julia Zasada z Rędzin , na miejscu drugim ulokowała się Magdalena Krawczyk z Częstochowy, a nagrody za miejsce trzecie odebrał Kacper Pyka z Blachowni.

Ogółem wystartowało ponad stu uczestników z całego kraju. Marcin Szpądrowski znany fotografik, będący głównym organizatorem konkursu zadbał o liczne i cenne nagrody od Sponsorów i Fundacji.

Organizator Konkursu: „Fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu”.

Projekt dofinansowany przez: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy w Olsztynie Jurajskim, Urząd Gminy we Mstowie

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa
Przewodniczący Związku Gmin Jurajskich Adam Markowski
Wójt Gminy Olsztyn Jurajski Tomasz Kucharski
Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz