Szlaki tematyczne

Szlak Kulinarny Śląskie Smaki

http://www.orlegniazda.pl/Grupa-przewodnikow/105404/Pokaz/22687/szlak-kulinarny-slaskie-smaki
w okolicy
Atrakcje
Trasy
Galerie

Szlak Kulinarny Śląskie Smaki łączy restauracje i lokale gastronomiczne serwujące tradycyjne dania regionalne.

Jest to jedna z pierwszych kulinarnych tras turystycznych w kraju.

Szlak Kulinarny Śląskie Smaki to laureat Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego 2013 roku.

Szlak otrzymał także nagrodę Komisji Europejskiej w Międzynarodowym Konkursie EDEN na Najlepszą Europejską Destynację Turystyczną 2015.

Wodzionka, fot. P. Lipecki

Potrawy na Szlaku

     Kuchnia śląska jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych kuchni regionalnych w Polsce. Każdy wie, że rolada z kluskami i modrą kapustą, to danie wywodzące się ze Śląska, tak jak szampan z regionu Champagne. W menu restauracji Szlaku znajdziemy jednak i specjały kuchni beskidzkiej, jurajskiej, czy zagłębiowskiej. Zalewajka, beskidzkie placki z blachy ze szpyrkami (skwarkami), czy serula (rodzaj żuru na maślance), to tylko niektóre z ponad 100 dań regionalnych jakie serwują restauracje Szlaku.

Krupniok - Restauracja Szyb Maciej w Zabrzu, fot. P. Lipecki


Marka "Śląskie Smaki" oraz "Festiwal Śląskie Smaki www.slaskiesmaki.pl" są zastrzeżonymi znakami towarowym zgłoszonymi w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Festiwal Śląskie Smaki


Co roku odbywa się także Festiwal Śląskie Smaki, który cieszy się olbrzymią popularnością. Nic dziwnego – to najsmaczniejsza impreza w województwie! Obywający się od 2006 roku Festiwal przyciąga tysiące turystów i miłośników dobrej kuchni.

Zobacz więcej na: www.slaskiesmaki.pl


Obiekty na szlaku