W ŚLĄSKIM RUSZA PROMOCYJNE LATO 2021

Autor:
Magdalena ŚOT
Data publikacji:
08 Lipiec 2021
Odsłuchaj tekst

Śląskie kusi na wakacje !!

W województwie śląskim rusza właśnie akcja „Promocyjne LATO 2021 w Śląskim”. To wyjątkowa okazja dla turystów planujących wypoczynek w regionie oraz zachęta dla pozostałych, aby spośród wszystkich innych regionów Polski, wybrali właśnie Śląskie. Turyści będą mogli bezpłatnie skorzystać z wielu atrakcji, przygotowanych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Śląsku Cieszyńskim, w Beskidach i Krainie Górnej Odry oraz w obiektach UNESCO. Atrakcje zostały tak dobrane, aby pokazać turystom te walory marek turystycznych, które decydują o ich wyjątkowości i niepowtarzalności.

Udział w terenowej eskapadzie z grupą jurajską GOPR, zajęcia jogi na deskach SUP w Beskidach, wspinaczka skałkowa, spływy kajakowe, a także zwiedzanie obiektów UNESCO, to tylko wybrane spośród wielu atrakcji, z których będą mogli bezpłatnie skorzystać turyści, którzy latem wybiorą wakacje w śląskim. Akcja przygotowana przez Śląską Organizację Turystyczną wraz z zarządzającymi Markami Turystycznymi, ma na celu umożliwienie poznania wyjątkowych aktywności oraz miejsc charakterystycznych dla poszczególnych regionów śląskiego i uatrakcyjnienie pobytu turystów w regionie.

Akcja „Promocyjne LATO 2021 w Śląskim” to oferta darmowych usług turystycznych (m.in. zajęcia wspinaczkowe, spływy kajakowe, zwiedzanie z przewodnikiem, bilety wstępu do atrakcji, pobyty w hotelach), z których będą mogli skorzystać turyści, którzy przyjadą w trakcie tegorocznych wakacji do województwa śląskiego. Aby skorzystać z promocyjnej oferty regionu turyści muszą spełnić warunki określone w regulaminie akcji promocyjnej np.: udokumentować 3 – dniowy pobyt z noclegiem lub odwiedzić np. 5 atrakcji turystycznych. Oferty i wymogi są zróżnicowane w zależności od regionu województwa i dostosowane do jego potencjału turystycznego.

W ramach akcji na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej turyści bezpłatnie poznają najciekawsze miejsca na Jurze w asyście przewodnika jurajskiego, wybiorą się na terenową eskapadę z Grupą Jurajską GOPR oraz spróbują wspinaczki skałkowej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

OFERTA JURY KRAKOWSKO-CZĘSTCHOWSKIEJ:

Akcja realizowana jest w sezonie letnim 2021 i ma na celu zaoferowanie turystom spędzającym lub planującym spędzić wypoczynek na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej skorzystanie z bezpłatnych atrakcji ukazujących jej potencjał oraz możliwości spędzania czasu wolnego. W ramach akcji turyści poznają najciekawsze miejsca na Jurze w asyście przewodnika jurajskiego, zapoznają się z bliska z codzienną pracą grupy jurajskiej GOPR oraz spróbują wspinaczki pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

W Beskidach na turystów czekał będzie przewodnik, który zabierze ich na górską wyprawę z elementami bushcraftu, czy do beskidzkiej jaskini. Zachód słońca na deskach SUP na jeziorze Żywieckim może być również niezapomnianym przeżyciem i wspomnieniem z pobytu w Beskidach.

OFERTA BESKIDÓW:

Od 9 lipca w Beskidach na rusza akcja zachęcająca do wakacyjnego pobytu w Beskidach. Zapraszamy wszystkich, zarówno z dalszych jak i bliższych stron Polski do spędzenia urlopu w Beskidach. Wszyscy turyści, którzy spędzą w naszym regionie minimum 3 noclegi w dowolnych obiektach np. pensjonaty, kwatery prywatne, hotele itp. otrzymają od Marki Beskidy nagrodę w postaci bezpłatnego vouchera.

Śląsk Cieszyński i Kraina Górnej Odry przygotowały między innymi oferty darmowych wejść do atrakcji turystycznych, gratisowe spływy kajakowe, pobyty w hotelach czy pamiątkowe gadżety z regionu.

OFERTA ŚLĄSKA CIESZYŃSKIEGO:

Akcja promocyjna „Eksplorator Polskiej Marki Turystycznej Śląsk Cieszyński” realizowana jest w okresie od 15 lipca do 30 listopada 2021 r. Akcja jest skierowana do turystów odwiedzających w tym czasie region Śląska Cieszyńskiego, gminy Godów oraz miasta Jastrzębie Zdrój i ma formułę programu lojalnościowego, zakładającego trzy poziomy zaawansowania. Każdy uczestnik programu ma szansę zdobyć nagrodę w trójpoziomowej przygodzie, dzięki której nie tylko zwiedzi piękny region Śląska Cieszyńskiego, ale również, biorąc udział w grywalizacjach i grach terenowych, poczuje prawdziwy przypływ adrenaliny. Aby wziąć udział w programie należy spełnić warunki wskazane w regulaminie, m.in. odwiedzić w okresie od 15 lipca do 20 października 2021 r. określoną dla konkretnego poziomu ilość atrakcji turystycznych. Dla osób, które udokumentują spełnienie warunków udziału w programie przewidziane są bony rabatowe, o wartości odpowiednio: 100, 300 i 700 zł do wykorzystania w wyznaczonych miejscach.

OFERTA KRAINY GÓRNEJ ODRY:

Wakacje w pełni, pogoda dopisuje… a to idealny czas do zwiedzenia nieodkrytej Krainy Górnej Odry! Już 15 lipca zaczynamy akcję promocyjną zachęcającą do odwiedzania najlepszych atrakcji Krainy Górnej Odry! A nagroda jest zacna – spływ niezwykle malowniczymi rzekami- Odrą i Rudą!

W ramach biletu wstępu do Sztolni Czarnego Pstrąga będzie można też zwiedzić już gratis Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, czyli nasze sztandarowe obiekty UNESCO będące również na Szlaku Zabytków Techniki.

OFERTA UNESCO:

Oferty w ramach akcji będzie można rezerwować od 9 lipca. A cała akcja promocyjna potrwa 2 miesiące (do 15 września), wyjątkowo na Śląsku Cieszyńskim może być aktualna nawet do 15 listopada br. Rezerwacji bezpłatnych usług turystycznych w ramach akcji dokonywać będzie można online na stronie oficjalnego portalu turystycznego województwa śląskiego: www.slaskie.travel.

            Oferty w ramach akcji dodawane będą do systemu sukcesywnie:

- od 9 lipca rezerwować będzie można usługi na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i w Beskidach
- od 15 lipca rezerwować będzie można usługi na Śląsku Cieszyńskim, w Krainie Górnej Odry i oraz bilet do Sztolni i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Z założeń akcji „Promocyjne Lato 2021 w Śląskim” wynika, że ze specjalnych ofert turystycznych skorzysta ponad 5000 turystów odwiedzających region.

            Poza niewątpliwymi korzyściami dla turystów, jakimi jest możliwość bezpłatnego skorzystania z wyjątkowych ofert turystycznych, akcja „Promocyjne Lato 2021 w Śląskim”, dofinansowana przez Śląską Organizację Turystyczną oraz Marki Turystyczne, ma na celu także wsparcie branży turystycznej regionu poprzez zwiększenie sprzedaży biletów i usług turystycznych.

Organizatorami akcji są:

- Śląska Organizacja Turystyczna, która dofinansowała akcję promocyjną oraz partnerzy zarządzający Markami Turystycznymi w regionie, którzy odpowiadają za przygotowanie ofert turystycznych i za koordynację akcji w subregionach:

- Stowarzyszenie Region Beskidy
- Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” z siedzibą w Cieszynie
- Związek Gmin Jurajskich
- Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego

- Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej - zarządzające Kopalnią Srebra i Sztolnią Czarnego Pstrąga obiektami UNESCO.

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  2433
Pogoda
Katowice