Przejdzie piechotą 164 kilometry Szlakiem Orlich Gniazd dla dzieci z Ukrainy

Data publikacji:
14 Kwiecień 2022
Odsłuchaj tekst

Artur Wildhardt przejdzie piechotą 164 kilometry Szlakiem Orlich Gniazd, żeby wesprzeć dzieci z Ukrainy. Pieniądze z prowadzonej okazji zbiórki zasilą konto SOS DLA DZIECI Z UKRAINY.

 

Przez wojnę sytuacja w tysiącach domów dziecka na terenie Ukrainy jest niezwykle trudna. Wychowawcy opuścili podopiecznych, bo walczą na froncie lub ewakuowali się ze swoimi rodzinami. SOS Ukraina organizuje pomoc i środki, aby zapewnić opiekę dzieciom opuszczonym przez swoich wychowawców. Finansowo wspierać ich będzie SOS Children’s Villages International oraz SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

- Wymiar okrucieństwa, z jakim przyszło się zmierzyć narodowi Ukrainy jest bezprecedensowy. Jak zawsze przy okazji wojny cierpią również dzieci, zwłaszcza te, które nie maja rodziców” - mówi Artur Wildhardt, pomysłodawca projektu i zapalony piechur, który na Facebooku prowadzi stronę „Artur w górach”.

Artur wyruszy już w piątek 15 kwietnia o 6 rano z Krowodrzej Górki. W pierwszy dzień będzie miał do przejścia ponad 57 kilometrów przez m.in. Giebułtów, Ojców, Pieskową Skałę. To najdłuższy etap na tej trasie, a jednocześnie najbardziej znany dla Widhardta, który wielokrotnie chodził na piechotę do Ojcowa.

- To, co będzie za Pieskową Skałą robiłem tylko na rowerze, więc jest to dla mnie jako piechura terra incognita. Podzielę etap na krótsze odcinki, muszę skrupulatnie przestrzegać reżimu czasowego. Nie mogę się poddać emocjom od startu i pójść od razu mocno, bo zapłacę za to w drugiej części dnia i na kolejnych etapach – dodaje.

Metę zaplanowano w niedzielę wieczorek ok. godz. 19-19.30 w Częstochowie w końcu al. Henryka Sienkiewicza pod Jasną Górę przy pomniku Matki Bożej Niepokalanej).

 

Źródło: https://polskatimes.pl/przejdzie-piechota-164-kilometry-szlakiem-orlich-gniazd-dla-dzieci-z-ukrainy/ar/c1-16259343

Twoja ocena:
Ocena: 5.0 (Oddano 1 głosy)
Wyświetlenia:  8
Pogoda
Katowice