Nowa ścieżka rowerowa w Żarkach wzdłuż ul. Koziegłowskiej

Data publikacji:
03 Listopad 2023
Odsłuchaj tekst

Niezwykle malownicza jest nowa ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Koziegłowskiej. Łączy ul. Jagodową z terenem rekreacyjnym przy ul. Steinkellera.

Była budowana w dwóch etapach ze wsparciem środków zewnętrznych. Nawierzchnia z kruszywa kamiennego.

- Właśnie zakończono drugi etap prac na długości 857 m. Całkowity koszt: 140 220,00 zł. Dofinansowanie: 99 990, 00 zł  - informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Można bezpiecznie przejechać od ul. Jagodowej do stadionu i dalej ul. Steinkellera do centrum miasteczka.  Dotację na II etap z Partnerstwa Północnej Jury pozyskało Stowarzyszenie LKS Zieloni Żarki ze wsparciem żareckich urzędników.

Pierwszy etap obejmował odcinek o długości 555 m i o szer. 2 m. Ścieżka o nawierzchni z kruszywa kamiennego powstała wzdłuż ul. Koziegłowskiej w Żarkach w terenie leśnym, oddalonym od ruchliwej drogi wojewódzkiej. Początek trasy powiązany jest z nowowybudowaną ścieżką rowerową przy ul. Jagodowej. Koniec tego odcinka zlokalizowany jest na skrzyżowaniu z istniejącą drogą leśną. – Przy tym fragmencie również miejsce dla rowerzystów z ławką do odpoczynku, stojakiem na rowery i koszem – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Finanse na ten pozyskało Stowarzyszenie LKS Zielni Żarki w kwocie 44 400,00 zł dotacji z RLGD „Jurajska Ryba”. Całość zadania 64 000,00 zł.

 

 

        

    

             

 

 

  

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  123
Pogoda
Katowice