Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Dziedzictwo kulturowe

Naturalne miody pszczele


Naturalne miody pszczele: mniszkowy, wielokwiatowy, leśny, spadziowy, gryczany, rzepakowy, lipowy, malinowy i akacjowy

W pasiece położonej na terenie Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą pozyskiwane są naturalne miody pszczele: mniszkowy, wielokwiatowy, leśny, spadziowy, gryczany, rzepakowy, lipowy, malinowy i akacjowy. Wytwarzane są również mieszanki miodowe z rożnymi dodatkami - np. z pyłkiem kwiatowym, propolisem, pierzgą oraz miody kremowane z owocami liofilizowanymi. Wyjątkowe warunki przyrodnicze tych terenów, bogactwo i różnorodność roślin sprzyjają pozyskiwaniu wysokiej jakości miodów. Zapraszamy po dawkę zdrowia i naturalnej słodyczy!

 

Producent:

Pasieka Słodka Kraina

ul. Pokoju 62, 42-700 Lubliniec, tel. 535 283 646

sklep@pasiekaslodkakraina.pl

www.pasiekaslodkakraina.pl

www.facebook.com/PasiekaSlodkaKraina

www.instagram.com/pasieka_slodka_kraina

 

Opcje dostawy:

Miody można zakupić bezpośrednio w pasiece lub w sklepie internetowym - dostawa kurierem i do paczkomatów oraz w sklepach stacjonarnych sieci Społem Częstochowa i sieci Lewiatan w powiecie lublinieckim.

miód

miód

miód

miód

miód

miód

miód

Lokalizacja
ulica Pokoju 62
42-700 Lubliniec
Lubliniec
Region Lubliniecko-Kłobucki
w mieście
Kontakt
: 535 283 646
: sklep@pasiekaslodkakraina.pl
: www.pasiekaslodkakraina.pl
: www.facebook.com/PasiekaSlodkaKraina
: www.instagram.com/pasieka_slodka_kraina
Informacje ogólne
: przemysł spożywczy
Dostępność
: cały rok

Nie jesteś zalogowany. Aby skorzystać z planera podróży musisz się zalogować.

Przejdź do strony logowania.

Atrakcje
Trasy
Galerie
Szlak kulinarny Śląskie Smaki
Tarnowskie Góry
Restauracja Hotel Opera to dobra kuchnia i profesjonalna obsługa. Restauracja gwarantuje produkty najwyższej jakości, pr... więcej>>
Zbrosławice
Z włoskiego Collina znaczy wzgórze, a restauracja znajduje się pod wzgórzem w Zbrosławicach. To tu przez ostatni... więcej>>
Częstochowa
Dwupoziomowy lokal kusi własnym produkowanym na miejscu piwem oraz wyjątkową kuchnią z kultowymi już daniami regionalnym... więcej>>
Częstochowa
Restauracja znajduje się w samym centrum miasta, w zabytkowych piwnicach Ratusza Częstochowskiego.
W pobliżu
Lubliniec
Lubliniec był ulubionym miastem urodzonej we Wrocławiu świętej Edyty Stein – siostry karmelitanki Teresy Benedykty od Krzyża, pochodzącej z rodziny żydowskiej i znanej m.in. jako filozof. Było to rodzinne miasto jej matki, a Edyta przyjeżdżała tu odwiedzać dziadków i krewnych. Pamięć o świętej kultywowana jest w mieście, gdzie znajduje się parafia pod jej wezwaniem, a także muzeum, otwarte w 2009 r. Św. Edyta Stein jest także patronką Lublińca.
Lubliniec
Układ urbanistyczny centrum współczesnego Lublińca ukształtował się w czasach średniowiecznych, w wyniku lokacji miasta, dokonanej przez książąt opolskich, na prawie niemieckim. Kwadratowy rynek, zwany placem Konrada Mańki oraz odchodzące od niego ulice zabudowane są w dużej części przez domy z XIX wieku. Najcenniejszym obiektem na terenie Starego Miasta jest kościół parafialny pod wezwaniem św. Mikołaja, którego obecna bryła pochodzi z XVI wieku.
Lubliniec
Cmentarz żydowski w Lublińcu, położony przy ul. 11 Listopada, jest świadectwem dwustuletniej obecności Żydów w tym śląskim mieście. Pierwsze osoby wyznania mojżeszowego osiedliły się w Lublińcu w drugiej połowie XVIII wieku, wkrótce też powstała tu gmina religijna. W 1845 roku założono niewielki cmentarz, na którym do II wojny światowej pochowano ponad 1100 zmarłych. Wśród nich byli m.in. dziadkowie oraz starsi bracia Edyty Stein, czyli świętej siostry Teresy Benedykty od Krzyża.
Lubliniec
Kościół św. Mikołaja w Lublińcu jest w dzisiejszej formie efektem wielu etapów budowy oraz przebudów, które miały miejsce w kolejnych wiekach. Pierwotnie był to obiekt gotycki, choć w świetle dostępnych źródeł trudno wskazać dokładny rok jego powstania. Później, z wykorzystaniem starych murów, wzniesiono tu budowlę barokową. Kolejne prace, które przypadały na XVII, XVIII i XIX w., doprowadziły do tego, iż obiekt zatracił wyraziste cechy stylowe.
Lubliniec
Będąc w Lublińcu, starym śląskim grodzie (założonym pod koniec XIII w.), warto obejrzeć tutejszy zamek. Lubliniecka rezydencja, wzniesiona przez książąt raciborsko-opolskich i przebudowana w XVII w. w stylu barokowym, posiada interesującą historię. Gościł tu m.in. król Władysław IV Waza, a w czasach potopu szwedzkiego przechowywano tu obraz jasnogórski. Zamek, zdewastowany w czasach PRL i odbudowany na przełomie XX i XXI w., pełni dziś funkcję hotelu oraz centrum konferencyjnego.
zobacz więcej
Noclegi
Lubliniec
Hotel Lubex położony jest w centrum Lublińca na skrzyżowaniu głównych dróg Częstochowa - Opole, Poznań - Katowice przy rondzie kś.
Lubliniec
„Zameczek” Dom Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ulicy 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty 2, mieści się na terenie parku miejskiego, wśród lasów iglastych.
zobacz więcej