Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 13 grudnia 2019
zgj

XIX GMINNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W ŁAZACH


XIX GMINNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W ŁAZACH

To już blisko 20 lat wspólnego śpiewania w świątecznym nastroju. 13 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach będzie można posłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży w ramach XIX Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek (13.12.2019 – godz. 16.30).. Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek ma na celu przede wszystkim pielęgnowanie pięknej tradycji śpiewania kolęd w okresie Bożego Narodzenia i jest okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych i instrumentalnych dzieci i młodzieży.

Na scenie wystąpią młodzi artyści z przedszkoli i szkół z terenu gminy Łazy. Wszyscy będą oceniani w kategoriach wiekowych i wykonawczych (soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne). Każda gminna placówka oświatowa może wytypować swoich przedstawicieli w różnych kategoriach wiekowych i wykonawczych. Tego dnia na scenie naszego ośrodka można zobaczyć i usłyszeć naprawdę sporo wykonawców – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.
Koncert trwa około 2.5 godziny i ma charakter konkursowy. Jury Festiwalu wręczy najlepszym nagrody i wyróżnienia oraz główną nagrodę, którą jest Złota Kantyczka – dodaje dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

XIX Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Łazach organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Chruszczobrodzie i Miejski Ośrodek Kultury w Łazach.


XIX Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek organizowany 13 grudnia ma zasięg lokalny. W styczniu 2020 roku w MOK Łazy zaplanowano Jurajski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Ten przegląd ma charakter ogólnopolski.

http://nowe.lazy.pl/xix-gminny-festiwal-kol-d-i-pastora-ek-w-azach

 


Data
13.12.2019 12:00
- 13.12.2019 16:00
Położenie
w centrum miasta
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne
Region turystyczny
Jura Krakowsko-Częstochowska
Adres

Łazy
Kontakt
tel. (032) 67-29-453
email: sekretariat@moklazy.pl
www: http://nowe.lazy.pl
Kalendarium wydarzeń
Wyszukiwarka wydarzeń
Galeria
 • 4
  - - - - -
 • 5
  - - - - -
 • 3
  - - - - -
 • 1
  - - - - -
 • 6
  - - - - -
 • 2
  - - - - -