Wyszukiwarka
 
Trasa
Trasa
Bardzo przyjemna rekreacyjno-krajoznawcza trasa po północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Rozpoczyna się w Żarkach i liczy jedynie 26km. Jest łatwa, więc poradzą sobie z nią początkujący rowerzyści oraz rodziny z dziećmi.
więcej >>
Dodaj do planera
Trasa
Trasa "Szczęśliwa 7" w Przewodziszowicach to idealna propozycja dla biegaczy oraz miłośników nordic walking, którzy poszukują krótszego, ale równie malowniczego wyzwania. Ten 7-kilometrowy odcinek prowadzi przez przepiękne tereny, oferując uczestnikom mnóstwo wrażeń i kontakt z naturą.
więcej >>
Dodaj do planera
Trasa
Trasa ćwierćmaratonu plus na dystansie 14 kilometrów w Przewodziszowicach to doskonałe wyzwanie zarówno dla biegaczy, jak i miłośników nordic walking. Ten 14-kilometrowy odcinek prowadzi przez różnorodne, malownicze tereny, oferując uczestnikom niezapomniane wrażenia z biegu w otoczeniu natury.
więcej >>
Dodaj do planera
Trasa
Trasa półmaratonu w Przewodziszowicach to prawdziwe wyzwanie dla biegaczy, oferujące niezapomniane wrażenia wśród jurajskich krajobrazów. Bieg rozpoczyna się i kończy w sercu Przewodziszowic, a jego przebieg prowadzi przez różnorodne tereny, które zadowolą zarówno miłośników biegania, jak i entuzjastów przyrody.
więcej >>
Dodaj do planera
Trasa
Trasa zaczyna się i kończy w jurajskim miasteczku Żarki. Ułożona jest w pętlę, która wiedzie poprzez malownicze, często leśne zakątki. Zobaczymy zamek w Mirowie oraz dwie średniowieczne strażnice w Łutowcu i Przewodziszowicach na Szlaku Orlich Gniazd, a także klasztor w Leśniowie, dzielnicy Żarek. Spodobają się: jurajski krajobraz, piękne widoki oraz dziedzictwo kulturowe jurajskiego miasteczka Żarki.
więcej >>
Dodaj do planera
Trasa
Ten rowerowy, okrężny szlak turystyczny będzie doskonały dla bardziej wprawionych rowerzystów. Nadaje się również dla rodzin z dziećmi, ale raczej z tymi starszymi, które są przyzwyczajone do różnych nawierzchni i dłuższych dystansów. Zadowoleni powinni być cykliści o większych wymaganiach, gdyż trasa jest urozmaicona pod względem wzniesień i powierzchni.
więcej >>
Dodaj do planera
Trasa
Trasa idealna dla rodzin z małymi dziećmi, nawet z tymi pociechami, które zaczynają rowerową przygodę. Idealna dla początkujących rowerzystów. Płaska, po specjalnie wytyczonych trasach asfaltowych i szutrowych. Przebiega przez teren spokojnego osiedla i przez las.
więcej >>
Dodaj do planera
Trasa
Jedna z najlepiej ocenianych pod względem komfortu przejazdu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Trasa w pętli prowadzi niemalże całkowicie po asfaltowych drogach tylko dla rowerów, w tym w znacznej części przez lasy. W połączeniu z licznymi atrakcjami kulturowymi i przyrodniczymi jest obowiązkowa do przejechania w północnej części województwa śląskiego. Wycieczka zaczyna się i kończy w niewielkim, urokliwym jurajskim miasteczku Żarki. Prowadzi przez dzielnice – Leśniów i Przewodziszowice oraz wsie: Czatachowa, Trzebniów i przysiółek Ostrężnik.
więcej >>
Dodaj do planera
Trasa
Jedna z wygodniejszych tras przejazdu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W znacznej mierze po asfaltowych drogach tylko dla rowerów, przez pola i lasy oraz wioski. Wycieczka zaczyna się i kończy w Żarki – miasteczku znanym z atrakcji dla rodzin dla dzieci. Pozwala poznać jej urokliwe dzielnice – Leśniów i Przewodziszowice oraz wieś Czatachowa.
więcej >>
Dodaj do planera
Trasa
Trasa idealna dla osób, którzy mają już pewne doświadczenie i kondycję w zakresie wypraw rowerowych. Polecana dla posiadających rowery terenowe. Część trasy po wyznaczonych dogach rowerowych, ale niektóre odcinki prowadzą po drogach gruntowych. Wycieczka zaczyna się i kończy w Żarkach przy Domu Kultury.
więcej >>
Dodaj do planera
Trasa
Szlak Olsztyński oznakowany jest kolorem czarnym i przypisano mu numer 595. Rozpoczyna się przy dworcu PKP Częstochowa Raków, skąd okrężnie prowadzi przez Olsztyn, Przyrów i Żuraw, by po 74 km wrócić Częstochowy. Kończy się w Mirowie, czyli tylko 8 km od punktu początkowego. Szlak jest wymagający fizycznie, dlatego zalecany jest rowerzystom z doświadczeniem w całodniowych wycieczkach rowerowych.
więcej >>
Dodaj do planera
Trasa
Oznakowany kolorem zielonym szlak rowerowy prowadzi z Częstochowy przez Skrajnicę do Olsztyna. Ma 8 km długości i mimo podjazdu pod Pańską Górę w Olsztynie, poradzą sobie z nim początkujący rowerzyści oraz dzieci.
więcej >>
Dodaj do planera