Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Gastronomia

Karczma Czarci Młyn


Mamy przyjemność zaprosić Państwa do naszej restauracji położonej z dala od miejskiego zgiełku, w pięknym, zielonym i zacisznym zakątku Borowego Pola. Oferujemy pyszne dania przygotowywane w tradycyjny sposób z najlepszych produktów. Specjalnie dla Państwa będą one serwowane przez Nowego Szefa Kuchni. Wyróżnia nas wysoka jakość potraw i usług. Szczycimy się tym, że nasi Klienci do nas wracają, a organizowane przez nas imprezy cyklicznie się powtarzają. Zajmujemy się organizacją dużych imprez plenerowych i pikników, jak również mniejszych przyjęć okolicznościowych typu komunie, chrzciny, imieniny, stypy itp. Każdy Klient traktowany jest u nas w sposób indywidualny.

Staramy się sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom naszych Gości. Ale Czarci Młyn to nie tylko restauracja – to cały kompleks wypoczynkowy, gdzie każdy z Państwa miło spędzi czas.W ciepłe dni zapraszamy do ogródka piwnego z ogromnym grillem, gdzie w otoczeniu zieleni można się w pełni zrelaksować. Miłośników czynnego wypoczynku zapraszamy natomiast do korzystania z boisk znajdujących się na naszym terenie – do badmintona i siatkówki plażowej.Na terenie Ośrodka Czarci Młyn znajdują się także kąpielisko i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych Gościach. Specjalnie dla naszych Milusińskich przygotowaliśmy plac zabaw, z licznymi atrakcjami i największą w mieście piaskownicą. Aby dodatkowo uprzyjemnić pobyt Dzieciom stworzyliśmy im możliwość obcowania z naszymi zwierzakami w Mini Zoo.

Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów. Dlatego też w ostatnim czasie zmieniliśmy również wystrój wnętrza restauracji. Dawne stoliki zastąpione zostały klimatycznymi drewnianymi ławami. Dołożymy wszelkich starań, aby każdy z naszych Gości czuł się u nas wyjątkowo. Serdecznie zapraszamy do Czarciego Młyna.

Lokalizacja
Armii Krajowej 43
Zawiercie
Zawiercie
Śląsk, Jura Krakowsko-Częstochowska
nad wodą
Informacje ogólne
: karczma, piwiarnia, restauracja
: regionalna, staropolska
Kontakt
: +48 504 073 044
: biuro@czarcimlyn.com.pl
: www.czarcimlyn.com.pl
Ceny i udogodnienia
: parking, udogodnienia dla dzieci
Dostępność
: cały rok

Nie jesteś zalogowany. Aby skorzystać z planera podróży musisz się zalogować.

Przejdź do strony logowania.

Atrakcje
Trasy
Galerie
Audiowycieczki z tego miasta
Zapraszamy na audiowycieczkę po Zawierciu!
Zapraszamy na audiowycieczkę po Zawierciu!
Szlak kulinarny Śląskie Smaki
Kroczyce
Zajazd położony w malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej oferuje dania kuchni staropolskiej, jurajskiej i m... więcej>>
Mysłowice
Są takie miejsca gdzie wchodzisz i od razu czujesz się jak w gościnie u przyjaciół.
W pobliżu
Poręba
Wieża wyciągowa w Porębie, czyli tzw. „gichta” , służąca dawniej do transportu wsadu wielkopiecowego do przetapiania rudy, wybudowana została z ciosowego kamienia wapiennego w 1798 r. Do naszych czasów dotrwał napis z datą budowy, odlany z żeliwa wytopionego w pierwszej odlewni. Zachował się także fragment murów wielkiego pieca. Obiekt znajduje się przy ul. Fabrycznej. Do rejestru zabytków wpisano go w 1975 r.
Zawiercie
Dworzec kolejowy to najstarsza budowla związana z komunikacją zbiorową na terenie Zawiercia, wzniesiona przy linii Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Pierwszy, drewniany budynek dworca wybudowano tu w 1872 r. Obiekt murowany powstał niespełna dwadzieścia lat później, w 1890, jednak był on znacznie mniejszy niż budowla dzisiejsza. Tę ostatnią wzniesiono w latach 1910-13, a inwestycja uświetnić miała 300-lecie panowania w Rosji dynastii Romanowów.
Zawiercie
Bazylika Mniejsza pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu to murowana, neogotycka świątynia wzniesiona w latach 1896-1903. W 1904 r. przed kościołem postawiono figurę Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. W 1992 r. kościół podniesiony został przez biskupa Stanisława Nowaka do godności kolegiaty. Od roku 2009 świątynia posiada z kolei godność bazyliki mniejszej. Na placu przed obiektem, jeszcze w latach 90-tych XIX wieku, odsłonięto pomnik Jana Pawła II.
Zawiercie
Interesującym kompleksem zabytkowym w Zawierciu jest niewątpliwie osiedle robotnicze Towarzystwa Akcyjnego Zawiercie. Osiedle wybudowane zostało na przełomie XIX i XX w. przy (nieistniejącej już dziś) przędzalni bawełny, założonej jeszcze w 1833 r., a w drugiej połowie XIX w. kupionej przez berlińskich Żydów, Adolfa i Bernarda Ginsbergów. Stanowiło ono pierwsze zaplanowane i w pełni zorganizowane osiedle o zabudowie wielorodzinnej, posiadające także budynki użyteczności publicznej.
Zawiercie
Obiekt zwany Pałacykiem Szymańskiego to okazała willa dyrektora Towarzystwa Akcyjnego Zawiercie (TAZ), wzniesiona na przełomie XIX i XX w. Budowla stanowiła integralną część należącego do Towarzystwa osiedla robotniczego. Autorem projektu willi był warszawski architekt, Hugo Kuder. Na początku lat 90-tych XX w. Pałacyk Szymańskiego wpisany został do rejestru zabytków. Stanisław Szymański, generalny dyrektor TAZ, był także działaczem społecznym oraz filantropem.
zobacz więcej
Noclegi
Zawiercie
Obiekt położony jest w sercu Jury na obrzeżach miasta Zawiercie otoczonymi terenami leśnymi, blisko głównych dróg krajowych Katowice – Warszawa, Kraków – Zawiercie, niedaleko lotnisk Katowice Pyrzowice (27km) oraz Kraków Balice (75km).
Łazy
Zajazd Euforia & Restauracja Spichlerz to obiekt usytuowany w miejscowości Ciągowice, 3,5 km od Zawiercia.
Zawiercie
Do dyspozycji gości: kawiarnia z możliwością całodziennego wyżywienia, sauna, solarium, siłownia, korty tenisowe, masaż leczniczy, zajęcia sportowo-rekreacyjne, stadion sportowy, boiska do piłki nożnej, siatkówki oraz piłki ręcznej, basen odkryty, obok obiektu znajduje się park,
zobacz więcej
Gastronomia
Zawiercie
Obiekt położony jest w sercu Jury na obrzeżach miasta Zawiercie otoczonymi terenami leśnymi, blisko głównych dróg krajowych Katowice – Warszawa, Kraków – Zawiercie, niedaleko lotnisk Katowice Pyrzowice (27km) oraz Kraków Balice (75km).
Poręba
Macie ochotę skosztować tradycyjnych, domowych obiadów? Zapraszamy na własnoręcznie lepione pierogi, uszka i krokiety do naszej klimatycznej oberży.
zobacz więcej