Olkuskie Szlaki Rowerowe

Miejscowość:
Olkusz
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Propozycją dla miłośników turystyki rowerowej są wyznakowane na zlecenie władz miasta Olkuskie Szlaki Rowerowe o łącznej długości przeszło stu kilometrów.

Na terenie miasta i gminy Olkusz wyznaczono dziewięć szlaków:

pięć głównych -

„Okrężny”, „Wschodni”, „Januszkowej Góry”, „Rabsztyn-Silver Park” i „Kordonu Granicznego” i cztery łącznikowe.( szczegółowe informacj dotyczące przebiegu tras)

Szlaki rowerowe przebiegają po najbardziej atrakcyjnych turystycznie rejonach i łączą się ze szlakami sąsiednich gmin, a także z popularnym rowerowym Szlakiem Orlich Gniazd.

Olkuskie Szlaki są dostosowane do możliwości przeciętnego turysty. Rowerzyści mogą samodzielne planować sobie trasy tak, aby zamykały się one w krótsze bądź dłuższe pętle. Rowerowe wędrówki dają możliwość poznania walorów przyrodniczych, krajoznawczych i historycznych terenów wokół Olkusza.

Ciekawostką jest czarny rowerowy Szlak Kordonu Granicznego, który biegnie dawną granicą zaborów rosyjskiego i austriackiego.

Popularyzacji turystyki rowerowej służą Rodzinne Rajdy po Olkuskich Szlakach Rowerowych organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Na stronie internetowej olkuskiego MOSiR można znaleźć opis i mapy szlaków rowerowych https://mosir.olkusz.pl/szlaki-rowerowe/.

źródło: https://mosir.olkusz.pl/szlaki-rowerowe/

źródło:archiwum UMiG Olkusz

 

 

Wyświetlenia:  122
Lokalizacja:

Ul. Olkusz
32-300 Olkusz
Gmina: Olkusz
Powiat: olkuski


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
W lesie, W mieście, Na wsi, Inny, Ciąg turystyczny
Kategoria: 
Aktywnie

Kontakt:
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Rower

Dostępność Całoroczny
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
W pobliżu
Olkusz
0.02 km
Olkusz
0.03 km
Pogoda
Katowice
Zakwaterowanie w pobliżu
Rabsztyn
3.17 km
Osiek
4.68 km
Bukowno
5.48 km
Gastronomia w pobliżu
Rabsztyn
3.16 km
Klucze
6.03 km
Sławków
11.12 km
Wydarzenia w pobliżu
2024-04-09
19.12 km
Jura Krakowsko- Częstochowska, oprócz bogactwa przyrody , obfituje w niezapomniane imprezy i wydarzenia. Sezon turystyczny przed nami . Prezentujemy Kalendarium Wydarzeń Jurajskich na rok 2024 z najważniejszymi propozycjami imprez na terenie gmin członkowskich Związku Gmin Jurajskich.
Podzamcze
2024-07-19
19.35 km
Fundacja DAJESZ! zaprasza w weekend 19-21 lipca na PION/POZIOM, czyli 2. Jurajskie Spotkania Wspinaczkowe w Podzamczu. To druga edycja imprezy w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, która w formie zawodów i wydarzeń towarzyszących łączy środowisko wspinaczkowe i artystyczne, a także najważniejsza w Polsce debata o rozwoju wspinania i Jury z udziałem m.in. przedstawicieli rządu i samorządowców.