Spływ pontonowy Białką w Lelowie

Miejscowość:
Lelów
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Spływ pontonowy Białką jest ciekawą propozycją dla odwiedzających Lelów. Trasa spływu ma swój początek w przystani przy zalewie i prowadzi przez północny Lelów i dalej krętym korytem do Białej Wielkiej. Tutaj kończy się spływ przy zabytkowym młynie. Przybliżony czas spływu to 2 godziny (5km).

Druga trasa zaczyna się krótką rozgrzewką na trasie rodzinnej lecz po mecie pierwszej trasy zaczyna się przygoda. Odcinek „Rodzinny” charakteryzuje się spokojem tak tu nie można liczyć na nudę. Przypływ prędkości skutkuje również podniesieniem się adrenaliny. Ruiny starych młynów oraz mostów, zwalone drzewa tkwiące w wodzie wymagające od zespołu współpracy i zgrania. Istna wyprawa w nieznane. Brak zasięgu w telefonach, wszędzie dzika natura, rzeka i My. Trud trasy wymusił wprowadzenie minimalnego progu wiekowego – 14 lat.

Spływ jest przyjemny a malownicza rzeka czysta i spokojna. To wyjątkowe miejsce, które idealnie nadaje się dla dzieci. Można tu spotkać nawet raki a przy większym szczęściu bobra.

Wyświetlenia:  3062
Lokalizacja:

Ul. Górecka 2a
Lelów
Gmina: Lelów
Powiat: częstochowski


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
Nad wodą, W mieście
Kategoria: 
Aktywnie

Kontakt:
Telefon komórkowy: +48 500 813 385

Strona internetowa: ivvv.linuxpl.info/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Żeglarstwo

Dostępność Sezonowy
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Zakwaterowanie w pobliżu
Lelów
0.28 km
Gastronomia w pobliżu
Lelów
0.74 km
Nakło
6.08 km
Wydarzenia w pobliżu
Złoty Potok
2023-08-05
14.10 km
Impreza plenerowa o charakterze rodzinnym. Konkursy i popisy kulinarne związane z potrawami z pstrąga (Pstrągarnia w Złotym Potoku jest jedną z najstarszych w Europie). Spotkanie z "gotującą" gwiazdą, liczne koncerty muzyczne, widowisko dla dzieci, konkursy dla publiczności otwarty konkurs płukania złota.