Winnica Zagardle - Sery i wina rzemieślnicze

Miejscowość:
Skała
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

 

Wszystkich pasjonatów wina, sera, ogrodnictwa i ogólnie przyrody zapraszamy do nas a i w okolicy znajdziecie mnóstwo atrakcji do spędzenia wolnego czasu i oderwania się od codzienności. Zapraszamy serdecznie .

Wino rzemieślnicze z Winnicy Zagardle.

Winnica Zagardle uzyskała Jurajski Certyfikat Jakości za Wina z własnej winnicy.

Zapraszam Państwa serdecznie do zapoznania się z ofertą win rzemieślniczych. Tworzę polskie wina z ręcznie zbieranych oraz starannie selekcjonowanych owoców, które są niepowtarzalne i unikatowe. Nie są to wina produkcji masowej. W czasie starannej winifikacji stosuje się szereg specjalnych metod produkcji takich jak długa maceracja win białych, fermentacja w niskich lub wysokich temperaturach, długa fermentacja win czerwonych w miazdze, staranny i kontrolowany proces fermentacji małolaktycznej, zarówno w winach czerwonych jak i białych. Do leżakowania wina używam wysokiej jakości beczek dębowych, z różnych gatunków drewna co pozwala uzyskać różne profile aromatyczne. Winnica jest położona bardzo wysoko: 417 metrów nad poziomem morza co znacząco wpływa na okres wegetacji roślin oraz sposób uprawy. Dzięki kamienisto-gliniastej glebie w Winnicy Zagardle uzyskuję wina bardzo mineralne i charakterne, które na długo pozostają w pamięci.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą win z Winnicy Zagardle :     http://winnicazagardle.pl/wino/
Sery rzemieślnicze z Winnicy Zagardle
Winnica Zadardle uzyskała Jurajski Certyfikat Jakości za Sery rzemieślnicze.
Wino i ser to para doskonała. Dlatego w  gospodarstwie oprócz produkcji wina jest także profesjonalna serowarnia i dojrzewalnia serów, w której wytwarzane są  sery rzemieślnicze z naturalnego mleka krowiego najwyższej jakości. Zagardle specjalizuje się w produkcji serów długo dojrzewających typu: Gouda, Alpejski, Hispanico, Fetka itp. , oraz sery z dodatkiem wina np. Ser Teodora i sery, w których skórka jest tworzona poprzez wielokrotne kąpiele w różnych winach własnej produkcji: Ser Solaris i Cheri. Okresowo produkuję także sery świeże i wędzone.

Zapraszam do Serowni Zagardle na degustację  wyrobów.
 
   
Wyświetlenia:  180
Lokalizacja:

Ul. Szczodrkowice 235
32-043 Skała
Gmina: Skała
Powiat: krakowski


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
Na wsi
Kategoria: 
Dziedzictwo kulturowe

Kontakt:
Telefon: +48 696 065 921

Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Inne

Dostępność Całoroczny
Twoja ocena:
Ocena: 5.0 (Oddano 1 głosy)
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Pogoda
Katowice
Gastronomia w pobliżu
Skała
4.79 km
Wielka Wieś
4.95 km
Ojców
4.98 km
Wydarzenia w pobliżu
Brak wydarzeń w pobliżu