Restauracja - Morskie Oko

Miejscowość:
Kraków
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Morskie Oko znajduje się w secesyjnej kamienicy przy placu Szczepańskim 8, nawiązuje każdym szczegółem do niepowtarzalnej atmosfery góralskiej karczmy. Restauracja powstała z połączenia miłości i pasji do zakopiańskiej kultury i tradycji. Jest doskonałym miejscem na spotkania w gronie bliskich i przyjaciół, a turystom przybliża typową polską gościnność.

Restauracja ma szczególny urok; wszędzie wokół tlą się świece, w powietrzu unosi się przyjemny zapach palonego w kominku drewna, a w tle słychać góralskie śpiewy na żywo. Jest to niepowtarzalne miejsce, w którym można skosztować regionalnej kuchni polskiej. Są to przede wszystkim wyśmienite mięsa: baranina, cielęcina, polędwica, żeberka, golonko, do których podawane są pachnące sosy przyrządzane według starej receptury. Specjalnością są również ulepione w naszej kuchni pierogi oraz pyszne domowe ciasta na deser. U nas goście mogą skosztować regionalnych napitków: mioduli staropolskiej, litworówki, tarninówki oraz śliwowicy.

Nazwa restauracji wywodzi się od najsłynniejszego i największego jeziora w Tatrach położonego w Dolinie Rybiego Potoku, u stóp Mięguszowieckich Szczytów. Z Morskim Okiem wiąże się wiele góralskich podań i legend. Według jednej z nich nazwa „bezdennego” jeziora w Dolinie Rybiego Potoku wzięła się stąd, że ma ono podziemne połączenie z Adriatykiem. Dowodem na to były rzekomo wyłowienie z jego wód butelki, a także szkatułki z kosztownościami, które razem ze statkiem poszły na dno morza. Według innej legendy podobno kiedyś w miejscu Morskiego Oka stała stara karczma, która niby jest zatopiona na dnie jeziora. Niestety do tej pory nikt jej nie znalazł…

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  541
Lokalizacja:

Ul. Plac Szczepański 8
31-011 Kraków
Gmina: Kraków
Powiat: Kraków


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Kategoria: 
Gastronomia

Kontakt:
Telefon: +48 124 312 423

Strona internetowa: http://www.morskieoko.krakow.pl/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Restauracja

Dostępność Całoroczny
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Pogoda
Katowice
Zakwaterowanie w pobliżu
Kraków
0.07 km
Kraków
0.17 km
Kraków
0.29 km
Kraków
0.30 km
Kraków
0.31 km
Gastronomia w pobliżu
Kraków
0.03 km
Kraków
0.17 km
Kraków
0.18 km
Kraków
0.19 km
Kraków
0.22 km