Hotel Senacki

Miejscowość:
Kraków
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Hotel Senacki mieści się tuż przy samym rynku, przy ulicy, którą od rana do wieczora przemierzają zastępy dorożek, pędząc wprost na Wawel. Tu, jak nigdzie w Krakowie można obserwować stare miasto tętniące życiem w rytm dźwięku podkutych końskich kopyt stukających o uliczny bruk.

Hotel został urządzony w XIII-wiecznej, pięknie odrestaurowanej kamienicy. Klasycystyczna forma oraz zdobienia architektoniczne okalające framugi okienne nadają mu dostojny i ekskluzywny charakter. Stylowe, stonowane aranżacje 20 pokoi pozwalają zatopić się w atmosferze miejsca, gwarantując przy tym wypoczynek na poziomie oferowanym przez najbardziej luksusowe hotele w mieście.

Niepowtarzalny styl i klimat hotelu tworzy sam budynek, w którym się mieści. To jedna z pierwszych kamienic, które powstały tu w okresie średniowiecza. W miejscu, w którym stoi znajdował się dawniej Okół, czyli miasto wybudowane przez Władysława Łokietka tuż pod Wawelskim Grodem.

Kilka kroków, przy placu, obok kościoła Św. Andrzeja tętniący życiem plac targowy koncentrował drobny handel miejski. W dwóch rzędach przedzielonych uliczką stał kompleks murowanych kramów. Ich wschodnia część to piwnice znajdujące się pod kamienicą, w której urządzono Hotel Senacki wraz z zapleczem, na które składa się kameralne centrum konferencyjne i restauracja.

Wyświetlenia:  8
Lokalizacja:

Ul. Grodzka 51
31-106 Kraków
Gmina: Kraków
Powiat: Kraków


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
W centrum miasta
Kategoria: 
Noclegi

Kontakt:
Telefon: +48 124 227 686

Strona internetowa: http://www.hotelsenacki.pl/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Hotel

Dostępność Całoroczny
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Pogoda
Katowice
Zakwaterowanie w pobliżu
Kraków
0.25 km
Kraków
0.28 km
Kraków
0.30 km
Kraków
0.34 km
Kraków
0.36 km
Gastronomia w pobliżu
Kraków
0.09 km
Kraków
0.13 km
Kraków
0.20 km
Kraków
0.27 km
Kraków
0.28 km
Wydarzenia w pobliżu
Brak wydarzeń w pobliżu